Hakkında

Hakkında
Fen ve Teknoloji Lisesi

EĞİTİM YAKLAŞIMIMIZ

Lisemizde temel hedefimiz; sorgulayan, öğrenmeye açık, dünyanın her yerini öğrenmek için ortam belleyen, çözüm odaklı, duyarlı, milli-manevi değerlerine göre hareket eden, donanımlı ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Bu hedef ile birlikte tüm öğrencilerimizi akademik anlamda yetkinliğe ulaştırarak hayal ettikleri eğitim yolculuğunda onlara rehber olmak temel eğitim politikalarımızdandır.

Fen ve Teknoloji Lisemize özel geliştirdiğimiz öğretim programı ile amacımız; her geçen gün değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, 21. yüzyılın niteliklerini edinmiş, kendini yenileyebilen, teknolojiyi “amaç” değil “araç” olarak kullanma bilincinde olan ve edindiği bilgi birikimiyle ülkemiz adına milli projeler üretebilen bireyler yetiştirmektir.

Bu amaçla geliştirdiğimiz öğretim programı; programlama, elektronik, mekanik tasarım ve dijital okuryazarlık alanlarındaki ders konularını içermektedir.

Derslerin yanı sıra, proje çalışmaları ile öğrencilerimizin derste öğrendiklerini pratiğe dökmeleri ve topluma katkı sağlayan ürünler ortaya koymaları sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz iş birliği, takım çalışması, problem çözme ve analitik düşünme gibi 21. yüzyılın anahtar yetkinliklerini kazanmakta; geleceğin dünyası için şimdiden hazırlık yapmaktadır.