Ortaokul

Ortaokul

EĞİTİM YAKLAŞIMIMIZ

Ortaokulumuzda; zenginleştirilmiş ders çeşitliliği ile öğrencilerimizin bilgiyi kendilerinin keşfettiği ve yapılandırdığı, öğrenci fikirlerinin önemsendiği ve hayata geçirildiği proje odaklı eğitim anlayışı benimsenmektedir.

Vakfımıza bağlı PROGEL (Program ve Yayın Geliştirme) Birimimiz tarafından hazırlanan, mantık, muhakeme, analiz, düşünme becerileri ve değerler eğitimiyle bütünleştirilmiş özgün ders modülleri ve MEB planlarından oluşan farklılaştırılmış eğitim müfredatı uygulanmaktadır. Sadece akademik düzeyde değil, öğrencilerimizin öğrenme farklılıklarını ve zihinsel gelişimlerini de takip ederek öğretim süreçlerine etkin rehberlik uygulamaları ile katkı sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin görev ve sorumluluk bilincinin gelişmesine katkı sağlayan zilsiz okul sistemi uygulanmaktadır.

Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre oluşturulmuş sosyal, sportif, sanatsal, kültürel ve bilimsel etkinliklerin yapıldığı kulüp programları ile öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri desteklenmektedir.

Erken başlayan LGS hazırlık programları, kamp çalışmaları ve sınav hazırlık programlarıyla öğrencilerimiz merkezi sınavlara hazırlanmakta; eğitim süreçlerinin düzenli olarak takip edildiği danışmanlık ve koçluk sistemi uygulanmaktadır.

Ödev verimliliğini sağlamak için kurgulanmış ortaokul ödev günleri sistemi ve öğrencilerimizin konu tekrarı, pekiştirme ve etkileşimli ders içerikleriyle desteklendiği Online İrfan Dijital Eğitim Portalı ile çok yönlü bir öğrenme ortamı sunulmaktadır.

E-irfan ders programı ile ilişkilendirilmiş hibrit eğitim alt yapısı ve K12 entegreli Microsoft Teams Canlı Ders Uygulamaları ile öğrencilerimiz evlerinden sınıf derslerine katılma imkanı bulabilmektedir.