E-TWINNING

E-TWINNING

eTwinning Nedir?

eTwinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarda okulların ortaklaşa çalışmasıyla geliştirilen bir platformdur. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

ETWİNNİNG PROJEMİZ HAKKINDA

ÖZEL İRFAN ORTAOKULU olarak ekim ayından itibaren eTwinning ailesine katıldık.

Fen Bilimleri Öğretmenimiz Emine DERİNKUYU’ nun koordinatörlüğünde ''Welcome To The Green Team – Let’s Be Eco Friendly” adlı projeye dahil olunmuştur. Proje Silifke Bilim ve Sanat Merkezi yöneticilerinden Hasan DÜZGÜNOĞLU tarafından yürütülmekte olup projede 20 öğretmen ve 147 öğrenci çalışmaktadır. Projede Azerbaycan, Polonya, Portekiz, Hırvatistan, Litvanya, Romanya ve Türkiye’den toplam 20 farklı okul birlikte çalışmaktadır.

Bu proje ile tüm dünyada kendini gösteren iklim değişikliğine ve küresel ısınmaya dikkat çekmeyi ve dünyada iklim değişikliği ile ilgili sorunlar konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Çevre koruma ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturarak atık maddelerden yeni ürünler üreterek, soyu tükenmiş ve nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında bilgi edinerek ve devamında çevre koruma tedbirleri için çözüm çalışmalarına öğrencilerimiz dahil olacaktır.

Projemizle ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

PROJE LOGOMUZ